AKO SA ZMERAŤ?

Každá módna značka používa svoje vlastné veľkostné tabuľky , a určite sa Vám stalo, že Vám veci rovnakej veľkosti od jednej značky sadli a od druhej nie. Samozrejme veľa zavisí aj na strihu a výbere materiálu, keďže niektoré sú elastické a iné nie. Kvôli tomu, je potrebné čítať aj popis produktu, ktorý si prezeráte. V následujúcej tabuľke Vám odhalíme miery aké používa naša značka pri tvorbe šiat. Keď si správne zmeriate dané miery malo by Vám oblečenie zakúpené u nás sadnúť. 

 

Miery tela: 

 

 

 

                              

 

Obvod hrudníka

Obvod hrudníka sa meria v najširšej časti Vášho poprsia. Ideálne je sa nechať zmerať niekým iným, poprípade sa merať pred zrkadlom, aby ste si boli istá, že je meter v rovine. Stojte vystretá, ale hruď nenapínajte.

Obvod pásu

Obvod pásu meriame naopak v najužšej časti brucho ,to znamená cca 5 cm nad pupkom a tesne pod hrudným košom. Obvod pásu si nemerajte úplne tesne, skôr tak ,aby sa Vám dalo v pohode nadýchnuť. Stojte prirodzene bruško nevťahujte ani nenafukujte.

Obvod bokov

Obvod bokov sa meria cez najširšie miesto sedu. Teda cez najširšie miesto cez boky. Stojte vzpriamene a nohy majte pri sebe.

Po úspešnom zmeraní si pozrite miery v tabuľke a budete vedieť veľkostné číslo, ktoré Vám od nás sadne ako uliate.